temalı kamp ile çocuk bakımı temalı köşe
Blog
Paylaş
Okul sonrası veya kreşte çocuk köşelerinde birlikte oynamak

Çocuk köşesi ile çocuk bakımında ekstra deneyim

Takım çalışması ve çevre tartışmalarından, sadece bir şeyleri denemeye; barınak, çocukların kendi güçlerini keşfedebilecekleri ve kendi özgüvenlerini geliştirebilecekleri sayısız kulp sunabilir.

Bu blogda, çocuk bakımının ekstra bir deneyim katabileceği ve çocukların kendilerini evlerinde hissettikleri bir yer haline getirebileceği bir dizi ipucu veriyoruz.
 

Çocuklarla bitkilerin ve hayvanların nasıl biraz büyüdüğünü izleyin

Bunun klasik bir örneği, kurbağa yumurtalı akvaryumdur. Çocuklar yakından görebilir ve kurbağa yavrularının nasıl iribaşlara ve sonunda kurbağalara dönüştüğünü öğrenebilirler. Bunları tekrar havuzda bir araya getirebilirler. Bu aktivite, çocukların merakla bekleyecekleri eğlenceli ve eğitici bir süreç sağlar!
Veya çocuklarla birlikte bir tohum ekin ve her seferinde nasıl büyüdüğünü birlikte izleyin. Çocuklar ayrıca bitkilerin büyümek için suya ve güneş ışığına ihtiyacı olduğunu öğrenirler.


Okul sonrası veya kreşte çocuk köşelerinde birlikte oynamak

Kolayca arkadaş edinmek ve diğer çocukları daha iyi tanımak için ortak faaliyetler arkadaşlık kurmanın en iyi yoludur. Çocuklar, çocuk köşesinde birlikte oynayabilir ve aynı zamanda duvar oyun tahtaları, yapı taşları veya boncuklu bir masa ile motor becerilerini geliştirebilirler.

Bir grup tartışmasını daha da eğlenceli ve heyecanlı hale getirmek için, birlikte oturmak için özel bir yer yaratmak için yere çocuk bakımı 't Parelbosch gibi yaratıcı bir zemin çıkartması yerleştirin. Örneğin cadı kazanı gibi.

Deneyimi tamamlamak için, ilgili bir temada etkinlikler de düzenlenebilir. Tatillerden yararlanın veya kendi temalı özel günlerinizi yaratın - muhtemelen çocuklardan ilham alın!
 
Kinderhoek met een thema voor de kinderopvang
 

Temalı bir köşede deneyim ve yaratıcı ortam

Yaratıcı baskılarla duvar kaplaması. Kendinizi ormanda, sahilde veya bir çiftlikte hayal edin! İmkanlar sonsuzdur. Çocuklar, temanın tamamen odada devam ettiği temalı oyun köşesinde oynayarak canlandırabilecekleri canlı bir hayal gücüne sahiptir.

El işi yapmak veya belirli konular hakkında daha fazla bilgi edinmek gibi tema etrafında etkinlikler düzenlenebilir. Örneğin çiftlik hakkında, orada hangi hayvanlar bulunabilir, neye benziyorlar ve ne tür gürültü yapıyorlar? Çocukların yeni şeyler öğrenmesi ve empati kurmayı öğrenmesi için rol yapma oyunuyla keşfedin.
 
Een boerderij themahoek voor de kinderopvang
 

Duyusal oyunlar ve dokunsal öğeler

Çocuk bakımı, çocukların arkadaş edinebilecekleri ve her türlü eğlenceli aktiviteyi yapabilecekleri eğlenceli ve samimi bir yer değildir. Çocuk bakımı da çocukları gelişimlerinde destekler.

Duyusal unsurlar çok önemlidir. Çocuklar araştırarak öğrenir ve bunun sonucunda duyusal gelişim uyarılır. Çocuklar, özellikle bebekler, tüm duyularını kullanarak öğrenirler. Bu nedenle çocuklara çevrelerini keşfetmeleri ve motor becerilerini ve duyularını daha da geliştirmeleri için alan verilmesi önemlidir. Kum veya çimen gibi yapılar ilk başta çocuklara garip gelir. Yine de çocuklar genellikle kumu kazarak ve yoğurarak sakinleşirler. Birçok çocuk için su da özellikle popülerdir. Sıçrayan ve suyun her şeyin içinden geçtiğini izlemek. Kum ve suyu birleştirin ve her zaman popüler olan çamura sahip olun! Tamamen kum ve çamurla kaplı bir çocuk büyük ihtimalle harika bir gün geçirmiştir.

Çocukları farklı malzeme ve yapılarla tanıştırın. Çocukların keşfedebileceği farklı yapılara sahip bir duvar oyunu hissi evi düşünün. Hissedin, keşfedin ve öğrenin!

Daha fazla bilgi için bize ulaşın
voelelementen in een wandspeelbord voor de kinderopvang